Haber

Bakan Kurum, Manavgat’taki yeni konut inşaatlarını inceledi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Manavgat’ta orman yangınında yanan evlerin yerine yapılan yeni konutlarda incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum, 2021 yılında Manavgat ilçesindeki orman yangınından en çok etkilenen bölgelerden olan Güzelyalı ve Karavca mahallelerini ziyaret etti.

Ulukapı Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Kurum, gazetecilere yaptığı açıklamada, kaybolan hayvanları, meskenleri ve ormanları için üzülen vatandaşların her zaman yanında olduklarını söyledi.

Vatandaşlara verdikleri “Yeni evlerinizi en geç 1 yıl içinde yapacağız” sözünü yerine getirdiklerini vurgulayan Kurum, “Bugün onların yeni evlerinin mutluluğuna tanık oluyoruz. Orman yeniden yeşeriyor. Ekolojik” dedi. hayat yeniden başlıyor. Vatandaşlarımıza bize inandıkları ve güvendikleri için teşekkür ediyorum. Antalyalı kardeşlerimizi mahçup etmedik. Mutluyuz, gururluyuz.” dedi.

İlçede orman yangınında yıkılan konutların yerine yapılan konutları ziyaret ederek vatandaşlarla görüşmeye gelen Kurum, Manavgat TOKİ Toplu Konut Projesi alanında da incelemelerde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu