Haber

CHP’li Engin Altay’dan AKP’li Akbaşoğlu’na: “Hedefe ulaşmak için papaz kılığına girerim” diyen zihniyetin mensuplarısınız”

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, AKP Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’na, “600 milyarlık nakit açık Allah aşkına bereket mi olur Akbaşoğlu? Açık verdi peşin. İş gömlek değiştirmeye gelince bırakıyorsunuz. Hedefe ulaşmak için rahip elbisesi giyiyoruz.” Sizler bir zihniyetin mensuplarısınız” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda parti kümeleri ve yürütme adına 2023 bütçesinin tamamı hakkında konuşmalar yapılıyor. CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, AKP Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun kendileri hakkındaki sözlerini ve bütçeyle ilgili değerlendirmelerini eleştirerek, “600 milyar nakit açık Allah aşkına bütçenin lütfu mu olacak Akbaşoğlu? İş gömlek değiştirmeye gelince gömleği bırak, geçtik, ‘Ben hedefime ulaşmak için rahip kıyafeti giyiyorum’ diyen bir zihniyetin mensubusunuz. Tayyip Erdoğan’ın sözü çok doğru, evet ‘dünya beşten büyüktür’ ama Türkiye ‘beşli çeteden’ de büyüktür” dedi.

“Hangi saraydan umutlusunuz, bakın burası önemli” diyen Altay, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a söylediği sözleri hatırlatarak, şunları söyledi:

“İki şey sordum, Sayın Erdoğan partisini kurduktan 6 ay sonra neden New York ve Washington’a gitti? Kiminle görüştü, iki? Yanında kim vardı, üç? Ne konuştu, dört? Siyaset… Daha sonra, seçimden bir gün sonra, Sayın Cumhurbaşkanı’na dedim ki, “Bu mektubu Tayyip Erdoğan ABD’li yetkiliye mi yazdı? Ortada böyle bir mektup dolaşıyor, neden inkar etmiyorsunuz?” Bunu daha önce de söyledim ama sessizlik itiraftan geliyor cevap yok. Biz biliyoruz, Türkiye de biliyor.

Yaptığın yol, köprü, baraj. Tanrı seni korusun. Tünel var, köprü var, baraj var, hava alanı var. Akbaşoğlu bunları söylüyorsunuz, çoğunu yap-işlet-devret ile yapıyorsunuz. Müteahhitlik yaparsın, halktan toplarsın dağıtırsın. Peki özelleştirmeden elde edilen 77 milyar dolar nerede Akbaşoğlu? Bu parayla yaptığınız tünelin, barajın, havalimanının tam 10 katını yapmış olursunuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu