Haber

İYİ Partili Demre Belediye Başkanı, meyil yoklamasında hile yaptığı iddiasıyla partisinden istifa etti.

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, İYİ Parti’den milletvekili adayı olmak için 16 Mart’ta belediye başkanlığı görevinden istifa etti. Antalya İl Başkanlığı’nda 2 Nisan’da yapılan trend anketinde 76 milletvekili adayı oylandı. Kocakaya 1.470 oyla 14. sırada yer aldı.

DOLANDIRILDIĞINI İDDİA ETTİ

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini ve adaylığından çekildiğini açıklayan Kocakaya, trend anketinde aldatıldığını iddia etti.

“HATA YAPMAK, HATA YAPMAKTAN DAHA ONURLUDUR”

Kocakaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Altyapı ve etik çerçeve belirlenmemiş, birçok usulsüzlük içeriyor, demokratik kurallar ve tarafsızlık sağlanamıyor, 34 bin üyeden sadece 6 bini ile yapılan eğilim incelemesi” Üyeler sağlıklı ve inandırıcı bir sonuç vermedi.Milletvekili adayı belirlemede etik.Ahlak dışı ve ahlaksız eğilim anketine dayanılacağının beyan edilmesiyle süreç tam bir siyaset mühendisliğine dönüştü. Genel merkeze yapılan tasarruf oylaması sürecinde, etik ve vicdani bedelleri hiçe sayan bir ortamda siyasete devam etmem hayat görüşüme uymadığı için YETER Partisi Antalya milletvekilliği adaylığımdan ihraç edildim.” Çekiliyorum, istifa ediyorum. Parti üyeliğim. Hata yapmak, kopya çekmekten çok daha onurlu bir davranıştır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu